jesle a o jeslích

 

(Článek našich jeslí pro časopis Jackie 12/2012)

Na základě našich dlouholetých zkušeností jsme naše jesle otevřeli pro děti od 12 měsíců do tří let.

Dle našeho ale i obecného názoru lze soudit, že jesle jsou více či méně přijatelným řešením pro děti od 18 měsíců věku, i když přesnou věkovou hranici nelze stanovit a hodně záleží na individuálním přístupu a konkrétním dítěti. Každé dítě je jiné a v tomto křehkém věku, kdy prochází dítě zásadním psychickým i fyzickým vývojem je důležité, aby vhodnost navštěvovat kolektiv posoudil kvalifikovaný personál.

I proto v našem zařízení zaměstnáváme pro každodenní práci s dětmi pouze zdravotní sestry. I těm ale dále v práci s dětmi pomáhá náš speciální dětský psycholog a aktuální program konzultuje a upravuje pedagog.

Každé dítě dříve či později potřebuje kolektiv, který mu v jeho vývinu a socializace hodně pomůže. Je beze sporu, že v tomto dětském období je pro dítě ideální velká péče rodičů, ale snažíme se, aby naše jesle působily přirozeným a rodinným prostředím. Život nás staví do různých složitých situací, kdy ideální řešení nejsou možná, a v tu chvíli je využití kvalitních jeslí rozumnou variantou, jež dětem, a jejich rodičům zajistí nejen kvalitní péči, stravu, ale i program a v neposlední řadě bezpečnost a záruky, které se u jiných řešení, jakými jsou neprověřené chůvy, nebo v horším případě jednorázové hlídací koutky pod pochybnými mateřskými centry a občanskými sdruženími.

Kvalitní zařízení musí za svěřené děti odpovídat nejen výchovně, ale i co se odpovědnosti, bezpečí, pojištění a hygienických norem týká, na což je velmi často zapomínáno právě v zařízeních, jež se snaží péči pod názvem „jesle“ poskytovat.

Při výběru jeslí rodiče většinou vybírají na základě tří hlavních faktorů.

Cena, vzdálenost od bydliště, nebo zaměstnání a informace kolik připadá na jednu "tetu" dětí.

Kromě těchto faktorů je ale dle našeho názoru důležité i vhodnost a bezpečnost prostředí, atmosféra, která na Vás působí při návštěvě, samozřejmě pověst a reference daného zařízení.

Ať už z jakéhokoliv důvodu budete volit jesle soukromé, které jsou výrazně dražší než státní, je dobré zjistit, zda nabízí kvalitní péči a vyplatí se na nich nešetřit.

Dítě je nutné na pobyt v jeslích postupně připravit, každé zařízení při tomto kroku postupuje jinak a je důležité se nebát i na toto zeptat. Častou chybou amatérského přístupu personálu pobyt v jeslích dítě traumatizuje a stresuje a ani po několika týdnech se situace nelepší. Není to většinou tím, že nejsou obecně jesle a kolektiv pro dítě vhodné, ale adaptační fáze není správně nastavena, dodržována a dítě v lepším případě bude plačtivější a nebude jesle navštěvovat s radostí, což je náš záměr. 

Jesle, Školka

Naše nové jesličky na Praze 10

Naše nové jesličky na Praze 10

V červenci 2014 jsme otevřeli novou pobočku jesliček na Praze 10, v Dubči. Je to již pátá pobočka zavedených soukromých jesliček české společnosti ProJesle. Podáváme pomocnou ruku mladým rodinám, které musí řešit otázku "kam s dítětem", pokud matka musí nastoupit do zaměstnání. Nabízíme pomoc těm rodičům, kteří musí sladit své rodičovské povinnosti s pracovními.

Naše nové jesličky najdete v krásné vile, která prošla velmi pečlivou a nákladnou rekonstrukcí a je v současnosti zařízena dle našich vysokých standardů. Nově je zde uděláno např. podlahové vytápění, sociální zařízení dle norem pro malé děti, bezpečnostní folie atd. V areálu zahrady je k dispozici pískoviště, houpačky, odrážedla a další nezbytné hračky, pomůcky a vybavení pro radost a hru svěřených dětí.

V ProJeslích klademe důraz na individualitu každého dítěte. Režim dne přizpůsobujeme do nejvyšší možné míry jeho návykům z domova. Atmosféra jesliček maximálně navozuje pocit domova a bezpečí. A co že se spolu s vašimi dětmi naučíme?  Např. oblékat a obouvat, stolovat, chodit na nočník a WC, prosit a děkovat, podělit se s kamarády, navzájem si pomáhat, naučíme se říkanky a písničky, různé hry, ať už sedací nebo pohybové, rozpoznávat barvy, naučíme se, jaké zvuky vydávají zvířátka a mnoho jiných zajímavostí, které jsou každý den kolem nás. Pomalu se budeme také seznamovat s čísly a písmenky. A mnoho dalšího.

Moc se na vaše děti těšíme. Pokud máte o naše jesle Praha 10 zájem, ozvěte se nám. Rádi vás naší novou pobočkou provedeme. A vaše děťátko si to zde může na 3 dny vyzkoušet.

 

Materska skolka Dubec, Praha 10

Nová školka tradiční české společnosti ProJesle je vám k dispozici

 

Nabízíme pomoc mladým rodinám, které přemýšlí, kam s jejich malým dítětem, až se maminka vrátí zpět do zaměstnání. Jestliže hledáte vhodné zařízení pro váš malý poklad, přijďte se podívat do naší nové školky a uvidíte, že se vám zde bude líbit. Naše mateřská školka nadchne i náročnější rodiče. Je mimořádná svým individuálním přístupem k jednotlivým dětem a malým kolektivem. Především je ale výjimečná péčí a starostlivostí, se kterou se celý personál věnuje všem svěřeným dětem.  

Našimi zaměstnanci jsou zdravotní sestřičky či zkušení pedagogové, k dispozici je také poradce zabývající se dětskou psychologií a pedagogikou nebo logoped. Režim každého dne, stravování a výchovně - vzdělávací proces je primárně zaměřen na tělesný a duševní rozvoj svěřených dětí a je uzpůsoben věku jednotlivých dětí. K dětem v naší školce přistupujeme kamarádsky a respektujeme jejich osobnost. Poskytujeme komplexní péči o vaše děti, přičemž základem naší práce je učení hravou formou s doplněním prvků pedagogiky Montessori. Školky společnosti ProJesle jsou již několik let po sobě ohodnoceny Českou školní inspekcí jako jedny z nejkvalitnějších v Česku. To hovoří za vše.

Přijďte si prohlédnout naši novou pobočku, která je umístěna v okrajové části Prahy v Dubči a disponuje krásným, rodinným a bezpečným prostředím. Interiér školky byl velmi pečlivě zrekonstruován a zkolaudován pro každodenní provoz péče o děti. Samozřejmostí je schválení hygienou, hasiči apod. Prostorná zahrada u školky nabízí mnoho možností, jak mohou děti prožít příjemné a radostné chvíle na čerstvém vzduchu.

Pokud máte o naši školku zájem, ozvěte se nám. Moc se na vaše děti těšíme! ProJesle Praha 10

Školka Dubeč

Školka ProJesle – to nejlepší pro vaše děti

 

Naše jesle a mateřská školka poskytují tu nejlepší možnou výchovu pro malé děti v příjemném domácím prostředí naplněném harmonií, láskou, radostí a spokojeností. O vaše děti se staráme s velkou pozorností a citem, vytváříme pro ně místo plné života, kde je často slyšet srdečný a radostný smích šťastných a spokojených dětí.

Našimi zaměstnanci jsou kvalifikované zdravotní sestry a zkušení pedagogové, kteří se v rámci celodenního programu věnují s dětmi různorodým aktivitám. Ať už se jedná o hry, pohybové činnosti, učení nových písniček a říkanek, zvládání základních činností, jako oblékání, obouvání, jídlo, hygiena apod. S přihlédnutím na věk a potřeby dítěte rozvíjí motorické, jazykové, intelektuální a kreativní vlastnosti vašich dětí. Je samozřejmostí, že všechny činnosti motivují hrou.

Naše nová mateřská škola v klidné lokalitě okrajové části Prahy – v Dubči je umístěna v krásné vile s prostornou zahradou, kde se vaše děti mohou do sytosti vyřádit. Samotné prostory školky jsou zrekonstruované a nabízejí dětem kromě převlékárny i krásnou, prostornou a hračkami dobře vybavenou hernu. Ložnice v jemných barevných odstínech zase vytváří klidný prostor pro spánek dětí. Velmi pěkně se podařilo zrekonstruovat i sociální prostory školky. Školka disponuje podlahovým vytápěním a domníváme se, že bude vyhovovat i náročnějším rodičům. Naším prvořadým cílem bylo vytvořit dětem atmosféru, v níž budou spokojené a šťastné.

Nabízíme více než 20-leté zkušenosti s výchovou dětí a nadstandardní prostory, které byly upraveny v souladu s platnými hygienickými normami. V naší soukromé školce vyučují učitelky se vzděláním pro MŠ či zdravotní sestry. Péči, režim a aktivity se snaží maximálně přizpůsobit potřebám dětí a požadavkům jejich rodičů. V ProJeslích nabízíme skutečně zdravou plnohodnotnou výživu určenou dětem v tomto věku, disponujeme vlastním gastro provozem, se značným využitím biopotravin nebo potravin s jasným, tuzemským původem. 

Jesličky a školka

Soukromé jesličky a školka společnosti ProJesle – kvalita a zkušenosti

 

Vybíráte ty správné jesličky či školku pro vaše dítě? Už jste slyšeli o společnosti ProJesle? Že ne? Tak se s námi pojďte seznámit. Jsme zavedenou společností, která již přes 20 let provozuje několik poboček jeslí a školek v Praze a okolí. Poskytujeme komplexní péči o svěřené děti, která zahrnuje: individuální přístup k dětem, učení hravou formou s prvky pedagogiky Montessori, vyváženou a zdravou celodenní stravu (přesnídávka, oběd, svačina), každý den ovoce i důsledné dodržování pitného režimu (přírodní neperlivá voda, ovocné a bylinné čaje).

Samozřejmostí jsou bezpečné, zdravotně nezávadné hračky pro kreativní a optimální rozvoj dětí a hygienické a toaletní potřeby. Běžná provozní doba je každý pracovní den od 7:00 do 18:00 hod, máme otevřeno celoročně (i během prázdnin). Individuální domluva je samozřejmě možná. Kromě pravidelného týdenního výchovného didaktického plánu mají děti během pobytu v jeslích či ve školce zabezpečeny doplňkové aktivity a kroužky – např. divadla, keramika, angličtina, jóga, canisterapie a hippoterapie. Organizujeme i další aktivity nejen pro děti, ale i pro rodiče s dětmi, u příležitosti různých svátků: karnevaly, oslavy narozenin a jmenin, besídku ke Dni matek, vánoční besídku, divadelní představení, focení, a jiné.

Pokud ve vaší rodině kladete značný důraz na jídlo, jež konzumujete, budete našim přístupem nadšeni. Jesličky a školka totiž poskytují kvalitní a přímo pro děti určenou stravu složenou z biopotravin nebo potravin s jasným a tuzemským původem. ProJesle nabízí stravu z vlastní kuchyně uzpůsobenou dle věku dětí, případně dle zvláštních požadavků rodičů a nejnovějších trendů a poznatků ve stravování. Rodiče, kteří mají zájem své dítě do našich jesliček či školky umístit, si mohou domluvit prohlídku vybrané pobočky. Přihlášení do naší školky je velmi snadné, zavolejte a domluvíme se.

 

Záznamy: 1 - 4 ze 4